Domů » Odpady a Kanalizace » Strojní čištění

Strojní čištění odpadů a kanalizace

Služby

Strojní čištění odpadů spirálou

Mechanické či elektromechanické čištění je prováděno pomocí přenosného zařízení zvaného rems – cobra, spirály (8, 10, 16, 22 mm), které pohání elektromotor. Na motor je přes spojku připojena ohebná pružina (lidově „péro“) o nastavitelné délce až na několik desítek metrů ukončená hrotem. Hroty jsou výměnné podle profilu potrubí a typu čištěné ucpávky.

$

Použití při strojním čištění odpadů

Protože při strojním čištění toto zařízení funguje na principu škrabáku nebo vrtáku, je vhodné k čištění odpadů převážně bodových ucpávek v menších dimenzích. Následné odplavování provrtané ucpávky je způsobeno vodou nebo splaškovým sedimentem, který ucpávka zadržovala. Proto je vhodné převážně k čištění kanalizace domovního odpadu. Na vyčištění odpadů ležatých rozvodů je již použití tohoto stroje omezené. V případě, že dojde na ležatém svodu ke kumulaci hustého splaškového sedimentu. Mechanická pružina nemá dostatek energie, aby dostala materiál do pohybu. Zde je již nutné použít čištění kanalizace vodním paprskem – tlakovou vodou.

Čištění  kanalizace tlakovou vodou

Čištění vodním paprskem (lidově „tlaková voda“ nebo „woma“) je prováděno pomocí vysokotlakého vodního čerpadla umístěného ve vozidle s nádrží. Oproti mechanickému čištění kanalizace, které se používá spíše pro čištění odpadů, je čištění tlakovou vodou výrazně účinnější.

Tlakové čerpadlo je schopno generovat vodu pod regulovatelným tlakem až do výše několika set atmosfér. Na čerpadlo je přes hydraulický buben připojena tlaková hadice o délce několika desítek metrů ukončená tryskou (lidově „krtek“). Trysky jsou výměnné s různým počtem otvorů pod různými úhly dle profilu potrubí a druhu čištěného materiálu.

$

Použití při čištění tlakovou vodou

Systém čištění pomocí vodního paprsku je v dnešní době celosvětově používané a uznávané jako nejefektivnější metoda čištění kanalizace. Jeho široké použití se odráží v možnosti volby jak výkonu tlakového čerpadla, tak i velikostí, tvarem a otvory čistící trysky. Tlaková hadice prostupuje potrubím pomocí reaktivní síly vody, která vylétá z otvorů trysky pod vysokým tlakem. Správnou volbou trysky na konkrétní nános materiálu v potrubí lze zefektivnit a zrychlit prováděnou práci.

Kromě strojního čištění provádíme také

Podívejte se na naši kompletní nabídku čištění odpadů a kanalizace nebo nás kontaktujte a domluvíme se, co pro vás můžeme udělat.

w

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám nebo napište!